Nacházíte se zde: Úvod Technologie

Technologie a postupy

KVALITA SVAŘOVÁNÍ, PŘÍPRAVKY
A MATERIÁLY

Trvalá snaha o dosažení maximální spokojenosti zákazníků při plnění jejich velmi různorodých potřeb, vede firmu k systému garantované kvalitativní úrovně svařování.

Jde o specifickou interní nadstavbu dnes již standardních postupů v procedurách vyplývajících z kvalitního svaru.

TIG METODA

Při svařování TIG metodou se potřebný proud přivádí prostřednictvím wolframové elektrody, která je odolná vůči teplotě a neodtavuje se.

Z této elektrody vychází oblouk, který ohřívá a roztavuje materiál. Kolem elektrody se nachází hubice pro přívod ochranného plynu, která chrání ohřátý materiál před chemickými reakcemi s okolním vzduchem.

Pro tyto účely používáme plyn argon. Argon zabraňuje chemickým reakcím s kapalnou tavnou lázní a ohřátým materiálem, což vede k vysoce kvalitním svarovým švům.

OCHRANA KOŘENE SVARU

Nejvíce klademe důraz na kořen svaru, kam se ochranný plyn většinou nedostane. Vlivem přístupu okolní atmosféry dochází k nežádoucím jevům, jako je například  oxidace, tvorba pórů a vodíková křehkost.

Těmto negativním jevům zabraňujeme vytlačením vzduchu a proplachováním oblasti kořene svaru ARGONem. Tento postup se nazývá formování kořene svaru a jeho princip je znázorněn na obrázku.

Uplatňuje se především při svařování potrubí, jeklů a ostatních dutých profilů.

NEREZ 1.4301

ČSN 17 240, AISI 304

Nejpoužívanější nerez ocel, široká oblast použití, odolná proti vodě a slabým kyselinám. Austenitická chrom niklová, tzv. potravinářská nerez.

  • Obvykle nemagnetická (u profilů tažených za studena je magnetismus častý).
  • Nekalitelná a leštitelná. V oblasti sváru je náchylná na mezikrystalickou korozi.
  • Potravinářský a farmaceutický průmysl, gastronomie, chladírenství (mimo solanku), interiéry i běžné exteriéry, stavebnictví.

NEREZ 1.4404

ČSN 17 349, AISI 316L

Pro agresivní prostředí, kyseliny (při nižších koncentracích až do středních teplot), pro mořské prostředí, plavecké bazény (výpary chlóru), komíny, šperky (chirurgická  nerez) či potravinářský průmysl.

  • Odolnost vůči korozi podobná 1.4571, avšak bez stabilizace titanem.
  • Chování při svařování a při kování odpovídá nerezy 1.4301.
  • Potravinářský a farmaceutický průmysl, gastronomie, chladírenství (mimo solanku), interiéry i běžné exteriéry , stavebnictví.
Nahoru